niedziela, 5 czerwca 2011

nopCommerce vs. dashCommerce

Zrobiliśmy małe porównanie dwóch platform e-commerce zbudowanych w oparciu o technologię ASP.NET: nopCommerce oraz naszym zdaniem największego „konkurenta” tej platformy dashCommerce. Poniżej wyniki tej analizy. Jeżeli korzystacie z nich na co dzień, podzielcie się z nami i z naszymi Czytelnikami wiedzą  oraz spostrzeżeniami  – zachęcamy do komentarzy!


Krótki opis – dla początkujących



nopCommerce to wiodące rozwiązanie do obsługi sklepów w trybie online. Zainstalować i skonfigurować program nopCommerce może każdy użytkownik mający podstawowe umiejętności z zakresu tworzenia witryn sieci web i obsługi komputera. Program nopCommerce to bezpieczna, skalowalna i rozszerzalna platforma handlu elektronicznego. Oferuje przyjazne dla użytkownika narzędzia administracyjne służące do zarządzania sklepem i klientami oraz obsługi listy życzeń, rabatów i bonów. Ten program oferuje także funkcje wszechstronnej obsługi podatków i obsługi wielu języków oraz setki innych funkcji. Obsługuje większość popularnych systemów płatności: Authorize.net, PayPal, Transferuj i inne. 


dashCommerce jest aplikacja typu e-Commerce. Stworzona z wykorzystaniem najnowszych technologii.  dashCommerce skupia się na dostarczeniu solidnego sklepu internetowego, jest stabilny i bardzo użyteczny. Ponadto, wspólnota dashCommerce jest jednym z najbardziej aktywnych społeczności open source w przestrzeni .NET. System jest bardzo elastyczny, zawierający trzy główne elementy aplikacji e-commerce:
  • Katalog produktów
  • Koszyk
  • Realizacja zamówień

    Porównanie funkcjonalności

    Funkcja
    dashCommerce
    nopCommerce
    Produkty / katalogi

    Nieograniczona liczba kategorii
    OK
    OK
    Nieograniczona liczba producentów
    OK
    OK
    Produkt może być przypisany do wielu kategorii
    OK
    OK
    Wiele cech produktu
    OK
    OK
    Wiele zdjęć do produktu
    OK
    OK
    Wiele opisów/specyfikacji produktu
    OK
    OK
    Wsparcie dla produktów do pobrania

    OK
    Obsługa wielu walut

    OK
    Promocje dla produktów

    OK
    Obsługa magazynu
    OK
    OK
    SEO – meta tagi dla produktów/kategorii

    OK

    Zarządzanie zamówieniami

    Konfiguracja i obsługa podatków (m.in. Kraj)
    OK
    OK
    Konfiguracja wartości dostawy (wg. wagi, wymiaru)
    OK
    OK
    Cena z podatkiem/bez podatku

    OK
    Powiadomienie o otrzymaniu zamówienia
    OK
    OK
    Śledzenie przesyłki
    OK

    Definiowanie atrybutów do zamówienia

    OK
    Obsługa zwrotów
    OK
    OK

    Marketing i promocje


    Program partnerski

    OK
    Ankiety/blog/aktualności

    OK
    Najnowsze produkty

    OK
    Recenzje produktów
    OK
    OK
    Ostatnio oglądane produkty

    OK
    Upusty

    OK
    Kupony
    OK
    OK
    Bezpłatna dostawa

    OK

    Ogólnie / rozszerzenia

    Możliwość dostosowania wyglądu
    OK
    OK
    CMS/Blog
    OK
    OK
    RSS dla produktu

    OK
    Obsługa wielu języków
    OK
    OK



    Podsumowanie

    Jak widać z powyższego zestawienia aplikacja nopCommerce jest systemem bardzo rozbudowanym, wiele funkcji nie zostało w ogóle opisane. nopCommerce jest świadectwem ciągłego doskonalenia. Co jakiś czas pojawiają się nowe wersje produktu. System można również rozwijać we własnym zakresie. Posiada on w pełni przetłumaczony Panel klienta i panel administracyjny. Polskie tłumaczenie dostępne jest na stronie www.nopcommerce.pl.

    Oficjalna strona projektu: www.nopcommerce.com.

    Produkt jest rekomendowany przez firmę Microsoft, dzięki czemu jest dostarczany w ramach platformy Microsoft Web Platform.


    9 komentarzy:

    1. Jak dla mnie mimo wszystko wygrywa e-commerce. Najbardziej podoba mi się to, że nadal można w sklepach internetowych płacić tradycyjnym przelewem https://www.cashbill.pl/blog/platnosci-online/przelewy-tradycyjne-w-e-commerce-czy-wciaz-maja-sens co znaczeni ułatwia zakupy. Nie każdy przecież musi korzystać chociażby z blika.

      OdpowiedzUsuń
    2. Bardzo podoba mi się to, że rynek sklepów internetowych się rozwija i powstaje zdrowa konkurencja. Fajnie jeszcze jakby sklepy internetowe miały możliwość realizowania płatności poprzez przekazy bankowe https://www.przelewy24.pl/metody-platnosci/przelewy-i-przekazy-bankowe i mam nadzieję, że niedługo takie coś nastąpi.

      OdpowiedzUsuń
    3. Uważam, że sklepy internetowe powinny pomyśleć o integracji z rozwiązaniami takimi jak Sendit. Oprogramowanie to umożliwia szybkie nadanie przesyłek różnych firm kurierskich, a także funkcjonalności jak zaawansowany tracking paczek - https://www.sendit.pl/sledzenie-przesylek/. Dzięki śledzeniu klient może szybko znaleźć informacje o statusie wysyłki, przez wpisanie specjalnego numeru paczki w odpowiednie pole na stronie.

      OdpowiedzUsuń
    4. Chyba raczej już się tych skryptów nie używa, bynajmniej ja o nich nie słyszałam. Ja mam u siebie w sklepie internetowym całkiem od niedawna wdrożone płatności https://cinkciarz.pl/platnosci gdyż zależało mi na tym, aby moi klienci mogli płacić w różnych walutach jeśli mają na to ochotę.

      OdpowiedzUsuń
    5. Niestety nie miałam okazji korzystać z tych rozwiązań, ale chyba są one dość popularne jeśli chodzi o handel w internecie. Ja mając swój sklep internetowy zdecydowałam się wdrożyć płatności online https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online i to przede wszystkim na nich się opieram gdyż wiem jak bezpiecznym sposobem transferowym one są.

      OdpowiedzUsuń
    6. Akurat nad takimi rzeczami się nie zastanawiałem,a le jeśli ktoś prowadzi własny sklep internetowy to jest to całkiem normalna firma. Myślę, że również elektroniczny obieg dokumentów https://www.connecto.pl/jak-elektroniczny-obieg-dokumentow-wplywa-na-dzialanie-firmy/ jak najbardziej może się przydać w każdym przedsiębiorstwie.

      OdpowiedzUsuń
    7. Bardzo ciekawie napisane. Super wpis. Pozdrawiam serdecznie.

      OdpowiedzUsuń
    8. Bardzo dobry wpis. Pozdrawiam serdecznie.

      OdpowiedzUsuń